Genel

TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİK KONFERANSI TOPLANIYOR

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallılar Heyeti Başkanı ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Azerbaycan’ın iktidarı olan Yeni Azerbaycan Partisi’nin İdare Heyeti Üyesi Elşad Mirbeşiroğlu ve daha önce Rauf Denktaş’ın gezici büyükelçisi olarak görev yapan USMER Danışma kurulu üyesi KKTC Cumhurbaşkanı Danışmanı Hüseyin Macit Yusuf’un konuşmacı olacağı “Azerbaycan ile Kardeşlik Konferansı” 25 Şubat Cuma günü saat 14.00’te İstanbul Üniversitesi’nde yapılacak.

USMER ile beraber Türkiye ve Azerbaycan’ın önde gelen kuruluşlarından Türkiye Gençlik Birliği, Türkiye Liseliler Birliği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Talat Paşa Komitesi, Azerbaycan Demokrasi ve İnsan Hakları Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü’nün ortaklaşa düzenleyeceği konferans, iki ülke arasındaki kardeşlik köprülerini güçlendirecek ve Karabağ’da emperyalizme karşı elde edilen zaferin oluşturduğu birlikteliğinin Avrasya açısından stratejik önemi değerlendirilecek.

Konferansa katılmak için aşağıdaki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Konferans sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrmo0ckqL1iOPsMbbPTJUxEH-af3rSr6n1k4k2wV4wMsvhxA/viewform

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı